Ankara Aile Danışmanlığı Kursu (464 Saat)

Ankara Aile Danışmanlığı Kursu (464 saat) : Aile danışmanı Kursumuz MEB onaylı uzaktan eğitim olup, kurs bitiminde yapılacak sınavdan sonra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı "Aile Danışmanlığı Sertifikası" verilecektir. Supervizyon eğitimleri kurumumuzda uygulamalı olarak ve uzaktan online olarak yapılmaktadır. Üniversite  onaylı sertifika almak isteyenlerde kursa başvuru yapabilir. Üniversite onaylı uzaktan eğitime katrılabilir. 

Kurs Başlama Tarihi: Kayıt olduğunuz gün derslere başlayabilirsiniz.

DİKKAT:  "Biz M.E.B.'e bağlı eğitim kurumuyuz."

Unvan Uzaktan Eğitim Kursları Ankara /Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü' ne bağlı bir eğitim kurumudur. 

*Sertifikalar yurt içinde ve yurt dışında geçerlidir. 

*Süresizdir.

*MEB Onaylı  ve Üniversite Onaylı olmayan sertifikalar geçerli değildir.

*Kimler aile danışmanı olabilir, aile danışmanlığının dersleri nelerdir ve daha bir çok sorunuz için bizleri rahatlıkla arayabilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikanızı almak için başvuru formunu doldurun görüşelim

Örgün eğitimle arasında bir fark yoktur.  

örnek sertifikamızı inceleyiniz 

Sertifikalarımız MEB https://e-ozel.meb.gov.tr/Login.aspx  sisteminden  ve E- Devletinizden sorgulanabilir.

Çıktısı alınıp resmi işlemlerde kullanılabilir. 

 

Duyuru;

Resmî Gazete Tarihi: 04.09.2012 Resmî Gazete Sayısı: 28401

GERÇEK KİŞİLER VE ÖZEL HUKUK TÜZEL KİŞİLERİ İLE KAMU KURUM VE KURULUŞLARINCA AÇILACAK AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ YÖNETMELİĞİ

 

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Merkez Çalışanları, Çalışanların Eğitimi, Nitelikleri, Görev, Yetki ve Sorumlulukları

Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri
MADDE 14 – (1) Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az otuz saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir.
(2) Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.
(3) Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı açmak isteyen kurum ve kuruluşlar Milli Eğitim Bakanlığından izin alırlar.

Açıklama;
Yönetmelikten anlaşılacağı üzere eğitim ve sertifika vermeye yetkili kuruluşlar Üniversiteler ve MEB' den ruhsat alan Özel Öğretim Kurumlarıdır. Üniversite ve MEB sertifikaları yüz yüze veya uzaktan eğitimle verilmiş olsun, ikisi de geçerlidir.

 

 

Hafta Sonu Grubu

Şehir : Ankara
Kurs Adı Aile Danışmanlığı Kursu (Kurs hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.)
MEB. Sınav Tarihi   Kurs bitiminde ,Cumartesi veya Pazar (İlçe MEM tarafından belirlenir )
Toplam Süre 464 Saat/ 16 hafta

 

Ankara- İletişim Bilgilerimiz

Adres : Atatürk Bulvarı Kamar İş Hanı No:61 Kat:7 Kızılay/Ankara (Sıhhiye Orduevi Karşısı)
telefon : 0 312 433 66 70-71
GSM : 0544 433 66 71
GSM : 0 507 765 64 23 -  0553 143 6487 WhatsApp
EPosta : kayıBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
: www.unvankurslari.com.tr / www.unvankurslari.com


Eğitim Danışmanı :
Çetin GEZEK
GSM :
0507 765 6423